Pomoc

Bezpieczna transakcja

Serwis Ogloszeniakrajowe.pl to darmowa platforma ogłoszeniowa. Umożliwia darmowe zamieszczanie ogłoszeń drobnych. Jej głównym przeznaczeniem jest handel lokalny – transakcje zawierane osobiście. Jedyną rekomendowaną formą transakcji jest więc odbiór osobisty!

Jeśli zdecydujesz się na inną formę zawarcia transakcji – pamiętaj że robisz to na własną odpowiedzialność, Ogloszeniakrajowe.pl nie oferuje Ci żadnych zabezpieczeń. Aby bezpiecznie handlować lokalnie, należy pamiętać o zachowaniu zdrowego rozsądku i ograniczonego zaufania. Najważniejsze kwestie to:

Płatność

Używaj najprostszej metody płatności: gotówki. Jeżeli przedmiot jest bardzo drogi (jest to np. samochód), umówcie się na przelew na konto po podpisaniu umowy. Nigdy nie przekazuj zaliczek, nie wpłacaj pieniędzy na konto!

Miejsce

Postaraj się wybrać miejsce publiczne, unikaj miejsc odludnych. Nie znasz osoby, z którą przeprowadzasz transakcję, dlatego zachowaj ostrożność.

Przedmiot

Sprawdź, czy przedmiot jest dokładnie taki, jak w ofercie, czy nie ma usterek lub uszkodzeń i – jeżeli jest to możliwe do sprawdzenia na miejscu – czy działa jak powinien.

Dane osobowe

Nie podawaj zbyt wielu informacji o sobie. Pamiętaj, że spotkałeś się tylko w celu finalizacji transakcji. Dotyczy to również korespondencji przed transakcją! Jeśli nie jest to konieczne, nie podawaj nazwiska, adresu i tym podobnych informacji. Nawet jeśli prośba wyda Ci się uzasadniona, nie podawaj również swoich loginów czy haseł dostępu.

Ogloszeniakrajowe.pl nie pośredniczy w transakcjach. Umożliwia jedynie zamieszczenie ogłoszenia. Finalizacja, płatność i wszystkie inne szczegóły są uzgadniane wyłącznie pomiędzy Kupującym i Sprzedającym. Pamiętaj że wszelkie działania podejmujesz na własne ryzyko.

Dzięki temu że transakcja przeprowadzana jest osobiście, jest o wiele szybsza i bezpieczniejsza. Ogloszeniakrajowe.pl nie pobiera żadnych opłat za wystawienie oferty ani prowizji za dokonaną transakcję. Jest więc szybko i za darmo

Ogloszeniakrajowe.pl nie udostępnia żadnych mechanizmów do płatności, nie zabezpiecza też płatności dokonanych przez użytkowników. Wszystkie działania powinni oni podejmować osobiście, na swoją odpowiedzialność.

Pamiętaj! Nigdy nie przesyłaj pieniędzy na konto sprzedającego, nie wpłacaj zaliczek ani opłat za przesyłkę. Jeśli sprzedający upiera się, że prześle przedmiot dopiero po zaksięgowaniu przelewu na swoim koncie – odstąp od transakcji. Może być ona nieuczciwa.

Jeśli otrzymałeś maila napisanego po angielsku lub łamaną polszczyzną – prawdopodobnie jest to próba oszustwa. Zgłoś go nam i nie odpisuj! Oszuści z zagranicy bardzo często oferują na sprzedaż egzotyczne zwierzęta, psy małych ras (york, buldog), elektronikę lub kredyty. Zwracają się też do naszych polskich użytkowników bezpośrednio, odpowiadając na ich ogłoszenie.

Jeśli otrzymasz wiadomość napisaną w języku angielskim – zachowaj zdrowy rozsądek. Nie musi być to oszust! Jednak jeśli ktoś proponuje Ci pożyczkę lub chce zakupić oferowany przez Ciebie sprzęt elektroniczny – dlaczego nie pisze po polsku? Dlaczego sugeruje, że przedmiot powinien być wysłany do Afryki a za udzielenie pożyczki żąda przedpłaty?

Podobnie wygląda sprawa maila napisanego łamaną polszczyzną – to zwykle wiadomość przetłumaczona z angielskiego w automatycznym translatorze.